Понеділок, 07.07.2025, 00:17

Туристично-інформаційний центр кафедри туризму ЧДІЕУ

Меню
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Партнери кафедри
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТРП Ічнянського р-ну

Туристично-рекреаційний паспорт Ічнянського району

Історична довідка:

Серед південних районів Чернігівщини самобутньою перлиною, з великою історичною та культурною спадщиною, чудовими природними ландшафтами та мальовничими селами серед лісів, водних плес та хлібних ланів, вирізняється Ічнянський район.

Історія заснування м. Ічня сягає 800-літньої давнини і її назва пов'язана з войовничими навалами татаро-монгольських орд. Ічнянщина в минулому це ще й край козаків, хліборобів, ремісників та меценатів, які залишили по собі добру пам'ять славних нащадків, витвори своїх рук і творчу спадщину українських митців.

Місто Ічня у минулому було визначним центром художніх промислів, осередком гончарства, ткацтва та вишивання. Мальовничі керамічні вироби ічнянських гончарів у ХVШ ст. досягли високого художнього рівня, а наприкінці XIX ст. тут виробляли найкращий в Україні гончарний посуд. Особливо славились ічнянські кахлі, неповторні вироби декоративного мистецтва, з деякими з яких можна ознайомитися в Ічнянському історико-краєзнавчому музеї. В музеї також зберігаються цікаві історичні та краєзнавчі матеріали, колекції ікон місцевих художників XIX-XX ст., художні полотна наших сучасників.

Ічнянський район утворений у 1923 році. Розташований він у північно-східній лісостеповій зоні Чернігівської області, має 77 населених пунктів, вигідне залізничне сполучення та розгалужену мережу автомобільних доріг. Його площа становить 1576,0 кв.км, лісів – 24760.

 

Національний історико-кипьтирний заповідник «Качанівка»

Палацо-парковий ансамбль є унікальною пам'яткою ландшафтного мистецтва, історії та архітектури кінця 18 ст. - початку 20 ст.

Саме тут зосереджено культурно-пізнавальний туризм. Тут збереглися 14 будівель кінця ХVІІІ - початку XX ст., Георгіївська церква ( 1816-1828рр). Тут черпали натхнення для своєї творчості Микола Гоголь, Василь Штернберг, Михайло Глінка, Семен Гулак-Артемовський, Марко Вовчок, Петро Куліш, Ілля Рєпін та багато інших діячів культури. Неодноразово його відвідував і Тарас Шевченко. Палац-це ще й своєрідний музейний центр з чудовою картинною галереєю. Територія заповідника має значні ресурси для розвитку рекреаційної діяльності. Зокрема тут створені чудові умови для пішохідного туризму, пізнавальних прогулянок та екскурсій, лижних прогулянок, катання на човнах, збору грибів та ягід, рибної ловлі тощо. В заповіднику є готель на 50 місць.

Ічнянський національний природний парк

Ічнянський національний природний парк створено відповідно до Указу Пре­зидента України від 21 квітня 2004 року у підпорядкуванні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Загальна площа парку становить 9665,8 га.

Парк створено з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів у верхів'ях річки Удай, що мають особливу природо-охоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню, рекреаційну та естетичну цінність.

Ічнянський національний природний парк вирізняється також високим рівнем історико-архітектурної привабливості, що її створюють чисельні кургани та городища різних історичних епох, архітектурні комплекси, перш за все старовинні церковні храми, та об'єкти декоративного мистецтва.

До складу національного природного парку входить дендрологічний парк загальнодержавного значення «Тростянець» - один з найкращих в Європі за своєю художньою цінністю, який, крім того, є чудовою базою для наукової роботи з паркознавства, дендрології і насінництва. Це - справжній музей природи. У ньому представлені близько 1700 дерев та чагарникових порід і їх різновидів, 250 сортів декоративних квіткових рослин. За чисельністю садово-декоративних форм хвойних дерев, а їх тут більше, ніж 100, парк займає перше місце в Україні. Дендропарк є популярним об'єктом туризму та екскурсій. Музей-садиба Левка Миколайовича Ревуцького в с. Іржавці Справжнім осередком культури і духовності краю є меморіальний музей-садиба видатного композитора із світовим ім'ям Л.М.Ревуцького в

с. Іржавець. Традиційним стало проведення на території музею обласного свята дитячої творчості „Сонечко".

 

 

Пам’ятки культурної спадщини:

1.  Воскресінська церква XVII ст., м. Ічня;

2.  Спасо-Преображенська церква XVIII ст., м. Ічня;

3.  Свято-Георгіївська церква XIX ст., с. Качанівка;

4.  Свято-Успінська церква XVIII ст., с. Сваричівка;

5.  Покровська церква, с. Заудайка;

6.  Церква Святої Параскеви П’ятниці, с. Бурімка;

7. Могила І.М. Скоропадського, с. Тростянець.

 

Музеї:

1. Краєзнавчий музей, м. Ічня;

2. Меморіальний музей Л.М.Ревуцького, с. Іржавець.

 

Об’єкти природно-заповідного фонду:

1. Національний історико-культурний заповідник «Качанівка», с. Качанівка.

 

Об’єкти садово-паркового мистецтва:

1. Ічнянський національний природний парк, м. Ічня;

2. Дендрологічний парк загальнодержавного значення «Тростянець», с. Тростянець.

 

Сільські садиби:

1. «У Василя», с. Тростянець, тел. (04633)2-47-91;

2. «Мисливська паланка», с. Тростянець, тел. (04633)2-49-37;

3. «Соколиний хутір», с. Петрушівка, тел. (04633)2-41-34.

 

Готелі:

1. Готель «Версаль», м. Ічня;

2. Готель «Качанівка», с. Качанівка тел. (04633)2-41-15, 2-41-25.

 

Традиційні свята:

1. Дитяче свято «Сонечко», с. Іржавець – щорічно остання субота травня;

2. «Качанівські музи» – щороку першої суботи жовтня на території Національного історико-культурного заповідника «Качанівка»;

3. День міста, осінній ярмарок в Ічні – 15 вересня.